הוסף המלצה על העסק

יקב דרור

PDFEmail
יקב דרור הוא יקב בוטיק בגליל, במובן היפה של המילה. עסק משפחתי שיונק השראה עוד ממולדובה, מסבה של זהבה דרור, אם המשפחה ויינית היקב.
{more}04-6989825
Rating: 5/5
Description

{nice1} {flike}

 

יקב דרור יקב בוטיק בגליל

 

כפר שמאי, בכביש המתפתל בין כרמיאל לצפת בואך מירון, טל: 04-6989825. 054-2120032

יקב כשר בהשגחת הרב אלמשעלי יוסף, מרום הגליל.

 

porch   bottles2   girl

 

מס' בקבוקים בשנה: כ-8000 בקבוקים. מחירים: מ-50 עד 80 ₪ לבקבוק ביקב

כן, יקב דרור הוא יקב בוטיק בגליל, במובן היפה של המילה. עסק משפחתי שיונק השראה עוד ממולדובה, מסבה של זהבה דרור, אם המשפחה ויינית היקב. הסבא, שחי במולדובה, היה בעליו של בית מרזח ופונדק דרכים. הוא התמחה בייצור יין מקומי ומיני שיכר המיוצרים מפירות מקומיים. איכשהו עבר החיידק בירושה לנכד יריב, שהחל לגדל ענבי יין במורדות העליונים של נחל עמוד, בסמוך לבית המשפחה בכפר שמאי. בדרך אקראית לגמרי, התגלגלו לידיו שתילים של זן ענבים מיוחד שיובא מאיטליה, ענבי הנביולו המגיעים מאזור פיאמונטה שבאיטליה. אם המשפחה, זהבה, אחות לשעבר במקצועה ובעלת תואר בביולוגיה, נדבקה אף היא בחיידק, ואחרי שעברה הכשרה מקצועית במכללת תל-חי, תפשה את שרביט המנצחת והפכה להיות הייננית של היקב המשפחתי. לבד מהזנים האדומים המסורתיים, קברנה סוביניון ומרלו, והזנים הלבנים, סוביניון בלאן ושרדונה, מייצרת זהבה גם בלנד מיוחד הנקרא "עין שמאי" המיוצר מ65% ענבי קברנה סוביניון ו-35% ענבי מרלו. כמובן, לא נשכח את ה"בייבי" של יקב דרור, יין הנביולו, יין איטלקי טיפוסי מאזור פיאמונטה.

יקב דרור, הוא יקב בצפון, הפתוח למבקרים רוב ימות השנה בימים חמישי, שישי ושבת. בסוכה יפה הנטועה בלב גן קסום בבית המשפחה, בסמוך למקום ייצור היין, תקבל אתכם זהבה, בעל היקב והיינית בסבר פנים מאיר, ותאפשר לכם לטעום מפרי ידיה. מרכז המבקרים הקסום, יכול לקלוט גם קבוצות של עד 30 מבקרים, בתאום מראש. בנוסף, אם אתם בסביבה, אל תהססו להתקשר, שכן בתאום מראש, אפשר להגיע לביקור גם בשאר ימות השבוע.

לא הרבה יקבים בגליל, זכו לכך שתוצרתם זוכה להערכה מקצועית כה גדולה בפרק זמן כה קצר. זאת היא הסיבה לכך שלבד ממספר מסעדות שהתאהבו ביינות דרור, ומגישים לסועדים את יינות יקב דרור במסעדותיהם, ניתן לרכוש את היינות המיוחדים הללו, רק כאן, במרכז המבקרים של יקב דרור. דבר זה מבטיח את רמת המחירים הסבירה לגמרי בה נמכרים היינות, ישר מן היקב, אליכם חובבי היין הטוב, ללא פערי תיווך. 

 

bottles34a 

 

יינות יקב דרור:

 

יקב דרור, נביולו – כאמור הבייבי של יקב דרור. זהבה דרור היינית, נסעה למסע השתלמות והתרשמות לאזור גידול היין הנחשב, פיאמנטה שבאיטליה. שם לצד הנביולו, מופקים גם היינות האיטלקיים המפורסמים, הברולו והברברסקו. כאן ביקב דרור, הוכתר מבצע עלייתו ארצה של הזן בהצלחה. הגפן הזאת נקלטה היטב בגליל, והיא מניבה ענבים גדולים ובשרניים, מהם מפיקה זהבה יין נהדר, מיוחד בטעמו. בשל גודלו של הפרי, צבע היין הזה הוא עשיר אך בהיר ביחס לאחיו המסורתיים, הקברנה והמרלו. הניחוחות מסקרנים, מעוררים והטעם נפלא. יין זה, כמו הרבה יינות איטלקים אחרים, הוא בן-לוויה נהדר לכל ארוחה. הוא מתומחר בסבירות ונותן תמורה הולמת למחירו. מחיר לבקבוק ביקב – 70 ₪

יקב דרור, עין שמאי – יקב דרור הוא יקב בוטיק בגליל, המייצר מדי שנה, כמות צנועה של בקבוקי יין משובחים, בעבודת יד מסורה לאורך כל תהליך הייצור של היין. בשל איכותו של היין ומחירו הסביר, היינות הזניים כמו קברנה ומרלו, אוזלים במהירות. זה הביא את היינית זהבה דרור למחשבה כי אולי מוטב לה לבקבק בלנד המכיל את הטוב שבשני הזנים. עין-שמאי הוא בלנד כזה, עם 65% קברנה סוביניון ו-35% מרלו, הוא מציג יין בעל גוף מלא עם כל המלאות של ענבי קברנה סוביניון, שצמח על האדמה עשירת הגיר של הגליל. עם ניחוחות חזקים שחוברים היטב לאלגנטיות שמביא עימו לבלנד הזה יין המרלו. סך הכל יין מצויין במחיר שווה לכל נפש, רק  80 ₪ לבקבוק ביקב.

יקב דרור, סוביניון בלאן 2011 – יין בעל צבע זהוב בהיר עם ארומה אופיינית לזן הזה. יין יבש עם גוף קל עד בינוני עם חומציות  נפלאה שמותירה גם מקום לטעם הפרי. כשהמחיר נהדר גם כן, 50 ₪ לבקבוק ביקב, זוהי בהחלט קניה משתלמת.

יקב דרור, שרדונה -  היין הלבן מזן שרדונה הוא חדש יחסית ביקב. בעל טעם וניחוחות אופיניים לזן הזה עם אפיונים מיוחדים ליקב דרור. יין רענן עם חומציות מעודנת וטעמים פרותיים מודגשים. מחיר סביר ליין איכותי, מחיר בקבוק ביקב: 60 ₪ 

שיכר רימונים – כהמשך למסורת שעוברת במשפחה מזה דורות, החלה זהבה דרור לשלוח ידה גם בייצור שיכר המופק ממיץ רימונים. הרימונים גדלים אף הם, כמו ענבי היין, במטע המשפחתי והשיכר מופק מהם בדרך המסורתית כמו שעשה סבה של זהבה במולדובה.

מיץ רימונים טבעי – בעת האחרונה, זוכה העסיס המופק מפרי הרימון, אחד משבעת המינים בהם בורכה ארצנו, לפופולריות עצומה עת התבררו ערכיו הבריאותיים המיוחדים של מיץ הרימונים. המיץ מופק מרימונים הגדלים במטע המשפחתי ונמכר לאורחים המבקרים ביקב.

 

 vineyard

 בחזרה לדף יקבים בצפון - יקבי בוטיק בצפון

Reviews

Sunday, 28 September 2014
יין מצוין אהבנו מאוד את הנביולו