אטרקציות בצפון
אטרקציות בצפון
דרך האוכל
מסעדות בצפון
ימי כיף וגיבוש
ימי כיף וגיבוש
דרך האוכל
דרך האוכל
מרכזי ספא בצפון
ספא ומטפלים
יקבים בצפון
יקבים בצפון
pic1
שופינג
pic1
אומנות בצפון
pic1
בילויים וחיי לילה
pic1
קיאקים
pic1
טרקטורונים
pic1
לינה

 חופשה בגליל - כל האטרקציות שיש לצפון להציע באתר אחד

 חופשה בגליל האתר המחודש - להנות משלל האטרקציות בצורה נוחה יותר

 מסעדות, טיולי ג'יפים, טרקטרונים, רכיבה על סוסים, פעילויות לילדים, סדנאות, ימי כיף לזוגות או קבוצות, ספא, שופינג ועוד ועוד ...

אירועים, פסטיבלים, מופעים ועוד ...

מה אתם מחפשים?

קטגוריה

תת קטגוריה

אזור

ישוב

הוסף המלצה על העסק

אטרקציות בגליל

סבא חביב

PDFאימייל
סבא חביב - חנות המפעל, תוכלו לרכוש שמן זית איכותי המופק במקום, ועוד שלל מוצרים המופקים בשיטות מסורתיות מפרי עץ הזית.
{more}04-6991888
דירוג: 5/5
תיאור

{flike}

 

סבא חביב

 

מיקום – קיבוץ פרוד, כביש מס' 866, בכביש המתפתל בין כרמיאל לצפת, בואך למירון.

להזמנות ותיאום ביקורים – 04-6991888, 052-8061144

 

כמו באגדות המסתיימות עם סוף טוב, גם סיפור ההצלחה של סבא חביב, הוא סיפור נפלא עם סוף טוב. מעשה בסבא חביב, בשמו המלא חביב ג'האשן, אשר מתוך אהבה גדולה אל ארץ הגליל ואל התכונות המופלאות של אדמתה, אך בעיקר מתוך אהבה אל עצי הזית, הגדלים ומניבים את פריים כבר מאות ואלפי שנים בגליל, הלך סבא חביב, למד וחקר את סודות גידול עצי הזית, ואת סודות הפקת שמן זית משובח מפרותיהם. את הסודות הללו, שמר והעביר בירושה מדור לדור, עד אשר היום, דור שלישי למשפחת יצרני שמן זית, נכדיו של סבא חביב, הביאו את אומנות ייצור שמן הזית וגידול עצי זית, לידי שלמות אשר זוכה להכרה רבה הן בארץ והן בעולם. בזכות שמירה על דרך גידול מסורתית, ועל שיטות הפקת שמן זית מן הזיתים בדרך המסורתית והנכונה, מגיע אליכם, המבקרים והאורחים במרכז המבקרים של סבא חביב, שמן זית איכותי שזוכה שוב ושוב מדי שנה, לפרסים והוקרה. 

כיום, ממוקם בית הבד ומרכז המבקרים של סבא חביב בקיבוץ פרוד. במרכז המבקרים ובבית הבד הצמוד אליו, תוכלו ללמוד על תהליך ייצור שמן הזית בשיטות המסורתיות.  בעונת המסיק, המתחילה בחודש אוקטובר, ובמסגרת פסטיבל ענף הזית בגליל המתקיים מדי שנה בעונת המסיק, ניתן לצפות בבית הבד בתהליך ייצור שמן הזית, פעילות מהנה ומרתקת לכל המשפחה. בחנות המפעל, תוכלו לרכוש שמן זית איכותי המופק במקום, ועוד שלל מוצרים המופקים בשיטות מסורתיות מפרי עץ הזית.

  

 סבא חביב   סבא חביב   סבא חביב

 

שמן זית בגליל

 

שמן הזית הוא היסוד לכל הפעילות של "סבא חביב". שמן זית איכותי, מתחיל עם גידול נכון של עצי הזית. בגליל קיימים עצי זית בני מאות ואף אלפי שנים. אדמת הגליל והאקלים המיוחד, הניבו שמן זית ששמעו יצא למרחוק. תעשיית שמן זית בגליל, היא תעשיה אשר שואבת ידע ממסורת חקלאית ותרבותית בת מאות שנים. מסורת חקלאית זאת, העוברת מדור לדור, היא המבטיחה שהזיתים מהם מופק שמן הזית, הם זיתים באיכות גבוהה ביותר, ומכאן גם נובעת איכותו של שמן הזית.

 

בית בד בגליל – אצל סבא חביב, דרך הכבישה של שמן הזית, היא דרך מסורתית, התורמת את חלקה החשוב בייצור שמן זית משובח ואיכותי. הכבישה מתחילה באבני ריחיים ומשם למכבש ידני הסוחט מן הפרי שמן זית טבעי עם ארומה גלילית מובהקת וטעם בלתי נשכח. שמן הזית מיוצר בבית הבד של סבא חביב בסדרה זנית, ומבוקק בבקבוקים של 500 מ"ל. הזנים המיוצגים בסדרה הזנית הם:

שמן זית סורי – השם הזה הוא למעשה סילוף של השם "צורי" מה שמעיד על מוצאו של הזן הזה, מצור שבלבנון. זהו הזית האופייני ביותר לגליל והוא בעל טעם עשיר ודומיננטי, מריר וגם חריף. מתאים לתיבול.

שמן זית ברנע – זהו זן פרי פיתוח ישראלי, בעל ניחוח פירותי עשיר ומרירות מעודנת. מתאים מאוד לבישול ולטיגון.

שמן זית פיקואל – זן זה מקורו בספרד והוא התביית היטב באדמת הגליל. שמן הזית המופק מפירותיו הוא בעל ארומה פרותית, עם חריפות ומרירות מעודנים. מתאים גם לבישול ולאפיה.

שמן זית קורנייקי - זהו זן שמוצאו ביון, והוא מתייחד בארומה מודגשת של עשב טרי בעל חריפות מודגשת. מתאים לתיבול סלטים ותבשילי ירקות.

 

שמן זית ברנע   פיקואל - סבא חביב   שמן זית סורי

 

מוצרים אחרים

 

שמן הזית משמש כבר משחר ההיסטוריה לייצור מוצרים קוסמטיים. השמן עשיר בחומצות אמיניות, מינרלים וויטמינים בעלי תרומה חשובה לבריאות העור. באופן מסורתי, שימש שמן הזית לייצור סבונים לרחצה ולבריאות העור גם בגליל. בסבא חביב, אומצו מסורות אלו בכדי להביא בפני המבקרים בגליל סדרת סבונים המיוצרים משמן זית:

סבון כמון – מכיל שמן זית, כמון טחון, חמאת שיאה, חלב עיזים ושמן קוקוס. שימושים ברפואה העממית: עשוי לסייע בייבוש פצעי בגרות (אקנה)

סבון לבנדר – מכיל שמן זית, חמאת שיאה ושמן לבנדר. שימושים ברפואה העממית: סבון איכותי לרחצת הגוף. מתאים לעור יבש ומגורה, יכול להתאים גם לגילוח.

סבון גרגרי קצח – מכיל שמן זית, שמן קוקוס, חמאת שיאה, חלב עיזים וגרגרי קצח טחונים. שימושים ברפואה העממית: פילינג, הסרת לכלוך ותאי עור מתים מהשכבה העליונה של העור. עשוי לסייע להמרצת זרימת הדם לעור ולחילוף חומרים.

 

סבון טבעי סבא חביב   סבון סבא חביב

 

 

זיתים כבושים

בסבא חביב, מקפידים לשמר את המסורת המשפחתית השמה את איכות הפרי ושמירה על טעמו הטבעי בראש סולם העדיפויות. בתהליך עיבוד וכבישת הזיתים אנו משתמשים בחומרים טבעיים, ובכך מסייעים לשמר את תכונותיו הבריאות של פרי עץ הזית ואת טעמו המיוחד. במרכז המבקרים של סבא חביב תוכלו לרכוש את הזיתים הכבושים מזנים שונים, כל זן וטעמו הייחודי:

זית סורי – הזית המזוהה ביותר עם ארץ ישראל בכלל ועם הגליל בפרט. בעל טעם דומיננטי-מריר

זית סנטה – זהו זן ספרדי הבולט בגודלו המרשים ועל כן בבשרניות עסיסית וטעם מרשים.

זית שחור יבש – עוד אחת משיטות העיבוד המסורתיות. הזיתים השחורים שבשלו על העץ, מיובשים במלח בלבד וטעמם נפלא.

זית קלמטה – זהו הזן היווני המפורסם, זיתים שחורים מאורכים עם צבע סגלגל וטעם נפלא!

 

2013829171656 Big  2013829171558 Big   2013829171638 Big   

 

טחינה אורגנית 

 

הטחינה של סבא חביב מיוצרת מגרעיני שומשום אורגניים המיובאים מאתיופיה. הגרגירים נטחנים באבני ריחיים, וההקפדה על שיטת ייצור מסורתית וטבעית, מבטיחה טחינה אורגנית טבעית ואיכותית בעלת מרקם וניחוח עשירים.

 

201382918399

 

מרכז המבקרים של סבא חביב

 

במרכזו של מרכז המבקרים, נמצא בית הבד , שם ניתן ללמוד על תהליך ייצור שמן הזית. בית בד בגליל, היה תמיד המרכז סביבו התרחשה מדי שנה בעונת המסיק כל הפעילות המשפחתית, וכך גם עד היום בסבא חביב. במקום תוכלו לקחת חלק בסדנאות "סבא חביב" המתקיימת כל השנה, לקבוצות ולבודדים. ההשתתפות בסדנא היא ללא תשלום. במרכז המבקרים, ניתן גם לצפות בסרט המסביר את הדרך בה מופק שמן זית מפירות עץ הזית. אפשר גם באותה הזדמנות לטעום זיתים ושמן זית מזנים שונים, וללמוד להכיר ולהעריך את התכונות האופייניות לכל זן וזן. כמו כן ניתן לשלב אפיית לחם בטאבון ואפילו להנות מארוחת בוקר קלה תמורת תשלום של 10 ₪. 

הביקור וההשתתפות בסדנא הם ללא תשלום, אך יש לתאם את הביקור מראש בטלפון 052-8061144

 

201311117501 small

 

ימי כיף לקבוצות הביקור בסבא חביב, יכול להוות חלק חשוב בתכנון של ימי כיף וגוש לקבוצות בגליל. במרכז המבקרים ניתן לקבל הסברים על דרך ייצור שמן הזית, להשתתף בסדנת ייצור סבון משמן זית, לערוך טעימות של זיתים וזנים שונים של שמן זית ולצפות בסרט המתאר את תהליך ייצור שמן הזית. ניתן גם לשלב ארוחת בוקר גלילית קלה, וביקור בחנות המפעל לרכישת מוצרים המיוצרים במקום. זוהי חוויה מאלפת לקבוצות המגיעות לגליל ומבקשות לטעום ולהריח את הגליל מקרוב.

לתאום ביקור במקום, אנא התקשרו למשרד, 04-6991888, או לוופא, בטלפון 0528061144

חזרה לדף דרך האוכל - בתי בד בצפון - ענף הזית בגליל

 

ביקורות

שבת, 21 דצמבר 2013
שמן זית מצוין
חמישי, 21 נובמבר 2013
סבא חביב הוא מקום נפלא! פשטות המקום לא יכולה להעיב על איכותו של שמן הזית, הנחשב לאחד הטובים וזכה להרבה פרסים. בהחלט שווה ביקור אם אתם עוברים בסביבה.